The Bride Collector (Gelin Koleksiyoncusu) Ted Dekker

Fatih Varlık
0

FBI özel ajanı Brad Raines kariyerinin en karmaşık davasıyla karşı karşıyadır. Davanın ucunda dört genç kadını öldürmüş,sapık ruhlu ve bir o kadar da zeki bir seri katil vardır.Her şey,terk edilmiş bir ahırda bulunan genç bir kadın cesediyle başlar.
Ölü beden çırılçıplak soyulmuş, başına bir gelin duvağı konulmuş ve koltuk altlarından desteklenerek duvara sırtından yapıştırılmıştır.Topukları matkapla delinen cesedin en büyük özelliği ise,hâlâ çok güzel görünüyor olmasıdır.FBI’ın Gelin Koleksiyoncusu olarak adlandırdığı katilin hedefi,mükemmelliğin sayısına yani Tanrı’nın rakamı olan “yedi”ye ulaşmaktır.
Bunun için sırada ölümü bekleyen üç masum ve güzel kadın daha vardır.Katili bulmak artık tam bir zaman yarışına dönüşmüştür.Davayı çözmekte zorlanan Brad’in son umudu ise,yardım almak için başvurduğu sıra dışı kişi, şizofren tanısı konulan Paradise’tır.Cesede dokunduğunda, o kişinin ölmeden önceki son dakikalarını yaşama yeteneğine sahip Paradise,korkunç katil Gelin Koleksiyoncusu’nun yakalanmasına yardımcı olabilecek midir?

Kitap hakkında yorumlar;
“Bu kitabı okuduktan sonra ruh halinizi sorgulayacak,Ted Dekker'ın heyecan dolu romanıyla gerilimin iliklerinize kadar işlediğini hissedeceksiniz.”
Publishers Weekly

“Muhteşem kurgusu, sürükleyici dili ve insanı hem kendini hem de çevresini sorgulamaya iten tarzıyla, Ted Dekker hayranlarının kaçırmaması gereken bir kitap.”
Library Journal

"Gelin Koleksiyoncusu korku ve gerilim dolu bir kitap,kalp atışlarınızın ne denli hızlandığını fark ettiğinizde çok şaşıracaksınız..."
Tess Gerritsen

“Muhteşem bir roman, kesinlikle meraklanacağınız bir kurgusu var. Şizofren hastası bir kız ve gizemli, garip bir katil sizi beklemediğiniz sürprizlerle karşılaştıracak.”
Douglas Preston

Yazar Hakkında;
1962 doğumlu Ted DEKKER üniversitede felsefe okuduktan sonra atıldığı iş yaşamında geçen başarılı yılların ardından 90'ların başında içindeli arzuya daha fazla karşı koyamayarak kendini yazmaya adadı.Çıkardığı 20 romanın çoğu Mew York Times çok satarlarına giren bazıları filmede çekilen Tek Dekker bütün dünyada 5 milyonun üzerinde satmıştır.Yarattığı unutulmaz karakterlerle ve heyecan verici hikayelerle korku gerilim türünün en iyi örneklerini sergileyen yazar bunun yanı sıra fantastik edebiyattada kendine önemli bir yer edinmiştir.Yazarın diğer eserleri için buraya tıklayabilirsiniz...
Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar

Lütfen ofansif bir dil kullanmadığınızdan, yapıcı öneriler ve eleştirilerde bulunduğunuzdan emin olun. Yorumlar denetlendikten sonra uygun bulunursa yayımlanmaktadır. Anlayışınız için teşekkürler.

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kabul Et!) #days=(20)

Sitenin daha hızlı yüklenebilmesi için çerezlere izin verin. Detaylar
Ok, Go it!