Masters of Horror (2005)


Sezon 1

(Bölüm Rehberi)
1)Incident On and Off A Mountain Road 
2)Dreams in the Witch House 
3) Dance of the Dead 
4)Jenifer 
5)Chocolate 
6)Homecoming 
7)Deer Woman 
8)Cigarette Burns 
9)Fair Haired Child 
10)Sick Girl 
11)Pick Me Up 
12)Haeckel's Tale 
13)Imprint

Akılda Kalan Bölümler;

Bölüm 1 (Incident on and Off a Mountain Road) 

Tipik ucube filmlerinden biri olarak dikkat çeken yapım,daha çok gizemli atmosferi ile seyircinin ilgisini çekiyor.Başrol oyuncusunun bayan olması ve tek başına Moonface lakaplı mutant ile girişeceği mücadele,düşük beklenti ile izlemenizi önereceğim en azından sıkılmayacağınız bir yapım.Gecenin karanlığında arka fonda güzel bir müzikle,ıssız bir yolda araba yolculuğuna devam eden Ellen,ansızın önündeki araca çarparak kaza yapar.Kahramanımız olayın şoku ile baygın düşmüştür ve geçmişte yaşadıklarına yönelik..
Yönetmen hakkında;
Don Coscarelli
Yetmişlerde “Phantasm” gibi kült bir korku filmine imza atmış, son yıllardaysa yine zamanla kült olmaya hayli müsait “Bubba Ho-tep”i yönetmiştir

Bölüm 2 (Dreams in the Witch-House ) 

Genç kahramanımız Walter tezini bitirmek amacıyla,daha rahat çalışabilmek için oda kiralamaya karar verir.Tahmin edebileceğiniz üzere para sıkıntısı yaşayan Walter,döküntü bir binada ucuz bir oda kiralar.Oda epey pasak içinde olsa da,bundan daha iyi bir yer tutamayacağını anlayan kahramanımız,dır dır etmeyi bırakıp tezine yoğunlaşmaya başlar.Yeni odasına taşınması ile kabuslar görmeye başlayan Walter için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.Daha ilk gecesinde odasında kendisini huzursuz eden gariplikler olduğu anlayan Walter,zorlu geçen gecenin sabahında tezine odaklanmışken..
Yönetmen Hakkında;
Stuart Gordon, zaman zaman bilimkurgu türünden örneklere de imza atmakla birlikte, özellikle 80’li ve 90’lı yıllarda Howard Phillips Lovecraft’ın öykülerinden yaptığı uyarlamalarla tanınıyor.

Bölüm 3 (Dance of the Dead) 

Büyük bir yıkımla sonlanan 3.dünya savaşının ardından artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.Annesi ile beraber ufak bir restorant işleten Peggy,kısa bir zaman evvel kaybettiği kız kardeşinin yasını tutmaktadır.Günün birinde restoranta gelen bir grup genç içerisinden Jak ile Peggy arasında yakınlaşma başlayacaktır.Jak’ın kendisini şehrin diğer yakasındaki bir partiye davet etmesi ile annesinden izin almaksızın yelkenleri suya indiren Peggy,mekana ulaştığında burada ölülerin kanlarına enjekte edilen bir formül sonrasında ring benzeri bir çember içerisinde dans ettirildiklerine şahit olacaktır.Dahası asıl sürpriz ise yine ringde yer almaktadır…
Yönetmen Hakkında;
Tobe Hooper,orijinal “Texas Chainsaw Massacre” ile “teen slasher” denen, gençlerin psikopat bir katil tarafından avlandığı korku türüne start verdi ve daha sonra “Salem’s Lot” ve “Poltergeist” gibi filmlere de imza attı. 

Bölüm 4 (Jenifer) 

Dedektif Frank ortağıyla beraber devriye arabalarının içinde,çin yemeği tüketirken ansızın bir bayanın çığlıkları ile irkilir.Hemen olay yerine koşan kahramanımız elinde satır bulunan tuhaf bir adamın,zorla diz çöktürdüğü bayanı (Jenifer) öldürmeye çalıştığını görür.Adam adeta çılgına dönmüştür ve sana daha fazla izin vermeyeceğim diyerek Jenifer’ı sadistce öldürmek üzeredir.Olayı gören Frank silahını çeker ve adamı durdurmaya çalışır.Jenifer'ı öldürmekte ısrar eden psikopat...
Yönetmen Hakkında;
Dario Argento,kendine has çarpıcı renk kullanımıyla nam salmış, “Suspiria”, “Deep Red” ve “Inferno” gibi filmlerle korku sinemasının en büyük ustalarından biri kabul ediliyor.Alfred Hitchcock’un hakkında “Bu genç İtalyan beni endişelendirmeye başlıyor” dediği Dario Argento,bu yapımda da yine başarısını sürdürüyor.

Bölüm 8 (John Carpenter's Cigarette Burns) 

Bellinger isimli zengin bir film koleksiyoncusu La Fin Absolue du Monde isimli geçmişte gişe yaptığı zamanlar fırtınalar koparmış bir filmin orijinalini aramaktadır.Bu film ki zamanında sadece bir defa gösterime girmiştir ve görüntüler perdede akmaya başlar başlamaz,sinema salonu kan gölüne dönmüştür.Bu nasıl bir filmdir ki seyirciyi bu kadar etkileyip,onları depresyona sokarak intiharlarına neden olmuştur.Zamanında bu yapımı izleme fırsatına sahip olan ne yazık ki başka bir filmi izlemeyi tercih etmiştir.Belki bu sayede hayatta kalmayı başarmıştır ancak neler kaçırdığının merakı...
Yönetmen Hakkında;
John Carpenter,“Halloween” ile seksenlerin korku sineması furyasının öncülüğünü yaptı, ayrıca “The Thing”, “Fog” ve “Prince of Darkness” gibi türün yine çok beğenilen örneklerinin de yönetmeni.

Bölüm 13 (Imprint)

1800'lerde Amerikalı bir gazeteci büyük aşkı Komomo'yu bulmak amacıyla Japonya'ya gelmiştir.Burada Komomo'nun izini süren kahramanımız kendisine teklif edilen bir hayat kadını ile beraber geceyi geçirmek üzere odasına çekilmiştir. Alkolün etkisi ile yarı baygın şekilde hayat kadınının anlattıklarını dinlemeye başlayan kahramanımız,kendisini insanın kanını donduracak şekilde bir hikayenin içerisinde bulacaktır.
Yönetmen Hakkında;
“Takashi Miike,"Ichi the Killer”, “Dead or Alive” serisi ve “Audition” gibi filmlerle son 10 yılda adını sık sık duyduğumuz kült Japon sinemacı.
(alert-success)(Yönetmen bilgileri ntvmsnbc üzerinden alınmıştır.

Yorum Gönder

0Yorumlar

Lütfen ofansif bir dil kullanmadığınızdan, yapıcı öneriler ve eleştirilerde bulunduğunuzdan emin olun. Yorumlar denetlendikten sonra uygun bulunursa yayımlanmaktadır. Anlayışınız için teşekkürler.

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kabul Et!) #days=(20)

Sitenin daha hızlı yüklenebilmesi için çerezlere izin verin. Detaylar
Ok, Go it!